چهارشنبه , 06/بهمن/1395
مزدا 2 ، خودرو جدید گروه بهمن با مصرف سوخت کمتر
چهارشنبه ، 29 دی 1389 ، 09:46

همراه با  رویکرد دولت در مهار مصرف بنزین گروه  بهمن توسعه می دهد:

عرضه خودرو جدید با مصرف سوخت کمتر

مزدا 2همراه با رویکرد دولت در مهار مصرف بنزین ، سبد محصولات گروه بهمن برای عرضه خودرو ها یی با مصرف سوخت کمتر توسعه می یابد.

سهمیه بندی و هدفمند سازی مصرف سوخت به عنوان اصلی ترین رویکرد در مهار مصرف بنزین در دستور کار دولت قرار گرفته است. در چنین شرایطی به نظر می رسد عرضه خودروهایی با مصرف سوخت کمتر از شش لیتر می تواند به عنوان یک مزیت رقابتی با ارزش برای خودرو سازی قلمداد شود.

مهندس مجید بهرامی مدیرعامل گروه بهمن با اشاره به این موضوع که افزایش نرخ بنزین به دلیل اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها در رفتار مصرفی مشتریان تأثیر قابل توجهی دارد و باعث تغییر الگوی مصرف آنها می شود، گفت: در چنین شرایطی ممکن است برخی خودروها با استقبال بیشتری در بازار رو به رو شوند و برخی نیز سهم بازار خود را از  دست بدهند.

وی همچنین این شرایط را فرصت مناسبی برای گروه بهمن قلمداد کرد و گفت: گروه بهمن قصد دارد تا با هدف قرار دادن بخش قابل توجهی از مشتریان و عرضه خودروی جدیدی از برند مزدا،که همگام با رویکرد دولت در مهار مصرف بنزین و در راستای توسعه و عرضه خودروهای کم مصرف است سهم بازار بیشتری از این نوع خودروها را عاید خود کند.

بهرامی از عرضه محصولی جدید از گروه بهمن با نام مزدا 2 تا پایان سال خبر داد و گفت: این خودرو که پیش بینی می شود درصد قابل توجهی از قشر جوان را به خود اختصاص دهد همزمان با بازارهای اروپایی و آمریکایی ( با قابلیت ویژه ای که همان مصرف سوخت پایین و کیفیت بالا است ) به زودی عرضه می شود و گزینه خوب و مناسبی برای خانواده های کوچک شهری و قشر متوسط به شمار می آید.

گفتنی است در مقایسه با رقبا این خودرو از وزن سبک تر ، مصرف سوخت کمتر ، همچنین طراحی زیباتر و به روزتر بهره مند است.

همچنین این خودرو با انتشار 135 گرم دی اکسید کربن در هر کیلومتر موفق به اخذ استاندارد یورو 4 در زمینه انتشار گاز های آلاینده شده است و از این نظر نیز خودرویی پاک و مناسب حال ایران محسوب می شود.