چهارشنبه , 06/بهمن/1395
مزدا 2 ، خودروی سبز کم مصرف
چهارشنبه ، 29 دی 1389 ، 10:48

mazda2-menu_03mazda2-menu_02mazda2-menu_01

 

گروه بهمن به زودی نسل سوم مزدا 2 را همزمان با بازارهای جهانی برای دوستداران برند مزدا عرضه می کند.

به نقل از روابط عمومی گروه بهمن مزدا که تا کنون در سه نسل عرضه شده در سال 2008 به عنوان خودرو سال جهان برگزیده شده است و در حال حاضر نیز  آخرین مدل این خودرو که در سال 2010 فیس لیفت شده ،توسط گروه بهمن برای بازار ایران در نظر گرفته شده که همزمان در بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکایی عرضه می شود.

این خودرو که در کشور ژاپن با نام Demio معرفی می شود تاکنون توانسته برنده 48 جایزه بین المللی باشد و ضمن اینکه توانسته جایزه بهترین خودروی سال را  ) ( wocty را نیز از آن خود کند.

مزدا 2 که توسط گروه بهمن عرضه می شود با استفاده از مواد سبک و همچنین کاهش وزن خودرو نسبت به مدل قبلی طراحی شده و به طبع از کارایی فنی بهتری نسبت به نسل قبلی اش برخوردار  است. خودروی مزدا 2 در کلاس B  قرار داشته  و با مصرف سوخت مناسب به عنوان خودرویی  اقتصادی، از مطلوبیت بالایی نزد مشتریان برخوردار است.

مزدا2

گفتنی است به روز بودن طراحی و مدل خودرو مطابق با استانداردهای روز اروپا از حیث ایمنی و راحتی  در رانندگی و دینامیک پویای خودرو، از فاکتورهای اساسی این خودرو به شمار می آید البته مزدا 2  تنها خودروی روز دنیا است که در کلاس B در ایران تولید و مونتاژ خواهد شد.

این خودرو ی جدید که قرار است  به زودی توسط گروه بهمن عرضه شود به پیشرانه 1.5 لیتری 4 سیلندر مجهز است که توانایی تولید حداکثر 103 اسب بخار در دور 6000 را دارا است.

خودروی مزدا 2 با استفاده از باکی به حجم 42 لیتر، مصرف سوخت متعادل 6.8 لیتر در 100 کیلومتر را دارد که از آن خودرویی کم مصرف می سازد.

همچنین این مزدای جدید گروه بهمن با امکاناتی نظیر، ایربگ راننده و سرنشین جلو، آینه های جانبی برقی، شیشه بالابرهای برقی برای 4 درب ، فرمان هیدرولیک ، گرم کن و برف پاک کن شیشه عقب ، تنظیم ارتفاع فرمان و تنظیمات کامل صندلی راننده ، ABS،EBD و چراغ های مه شکن جلو و عقب عرضه می شود.

mazda2_spec