جمعه , 01/بهمن/1395
سیبا ون به ناوگان حمل و نقل عمومی کشور پیوست
چهارشنبه ، 29 دی 1389 ، 14:52

در راستای برنامه های دولت در جهت توسعه سامانه حمل و نقل عمومی ،  سیبا ون به چرخه حمل و نقل همگانی کشور پیوست.

به گفته مهندس منصور جدیر مدیر عامل شرکت سیبا موتور(از شرکتهای تابعه گروه بهمن ) این شرکت  با  عرضه 747 دستگاه خودرو  با نام سیبا ون برای توسعه و کمک به ناوگان حمل و نقل عمومی به صورت موثر در این عرصه حضور یافته است.

سیبا ونوی در ادامه گفت: سیبا موتور، شرکت عرضه کننده  خودروی سیبا ون (که یکی از شرکتهای وارد کننده خودرو به بازار  ایران است)  ،  پس از اخذ کلیه مجوزهای قانونی از موسسه استاندارد صنعتی، سازمان بهینه سازی مصرف سوخت، سازمان محیط زیست و وزارت خانه های بازرگانی و صنایع، اقدام به واردات خودروی سیبا ون به صورت دوگانه سوز کرده است که طبق سهمیه تعیین   شده از سوی اتحادیه سازمان حمل ونقل همگانی کشور، تامین تعداد 747 دستگاه ازاین نوع خودرو به شرکت سیبا موتور  محول شده است.

مهندس جدیر همچنین به مذاکرهای  انجام شده با وزارت کشور که منجر به عقدتفاهم نامه برای توزیع این تعداد خودرو در 11 استان کشور  شد اشاره کرد و گفت: در مرحله اول این طرح مقرر شد تا 747 دستگاه سیبا ون طبق  سهمیه تعیین شده از سوی اتحادیه سازمان حمل و نقل عمومی کشور در 11 استان کشور همچون تهران، مازندران، البرز، گیلان، زنجان، قزوین، گلستان، کردستان، آذربایجان غربی، همدان و خراسان رضوی توزیع شود.

مدیر عامل سیبا موتوردر ادامه افزود: همزمان با استقرار نظام هدفمند کردن یارانه ها این خودرو آماده تحویل شده است و ثبت نام ازمتقاضیان نیز از طریق اتحادیه سازمان حمل ونقل عمومی و اتحادیه تاکسیرانی های کشور در 11 استان مورد نظر با اعطای تسهیلات بانکی صد میلیون ریالی آغاز شده است که طی ماههای آتی کلیه این خودروهادر دو رنگ سبز و زرد به متقاضیان تحویل داده می شود.

گفتنی است  سیبا ون دوگانه سوز با قوای محرکه Mitsubishi ارائه شده از سوی شرکت سیبا موتور از ویژگیهایی چون حجم موتور 2400  سی سی ، سامانه گاز landirenzo مجهز بهEcu(delphi)  ، سامانه ترمزEBD و ABS، سامانه کولر / بخاری مستقل کابین جلو و عقب بر خوردار است. ضمن اینکه موارد دیگری چون پخش CD- MP3 ، سنسور دنده عقب شیشه و آینه های عقب، شیشه و آینه های برقی ، درب کشویی سمت چپ و راست ، قفل مرکزی و همچنین دسترسی راننده به موتور از جلوی خودرو را می توان از دیگر قابلیت های این خودرو به شمار آورد.