شنبه , 02/بهمن/1395
جهاد اقتصادی در صنعت خودرو با عمق بخشیدن به ساخت داخل محقق می شود
يكشنبه ، 21 فروردين 1390 ، 08:01

مدیر عامل شرکت بهمن دیزل با اشاره به نامگذاری سال 90 به سال جهاد اقتصادی گفت :توجه به تمامی مولفه های اقتصادی می تواند گامی موثر در راستای اجرای جهاد اقتصادی در کشور باشد.

haratifarمسعود هراتی فر در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو تحقق این موضوع، در صنعت خودرو کشور را مستلزم توجه به موضوعاتی چون افزایش بهره وری و مدیریت بر هزینه در سازمانها ذکر نمود و اظهار داشت :توجه عملی به خواست مشتریان و به نوعی مشتری مداری ،استفاده بیشتر از ظرفیتهای علمی کشور از طریق ارتباط بهتر دانشگاه و صنعت و حذف فعالیتهای زائد و بی اثر در سازمانها که اساسا کمتر مورد توجه سازمانها بوده و بهره ای رانیز عاید شرکتها نمی نماید، قطعا می تواند بخشی از جهاد اقتصادی در حوزه صنعت خودرو را تحقق بخشد.

وی عمق بخشیدن به سا خت داخل را از دیگر موارد تحقق جهاد اقتصادی در صنعت خودرو دانست و افزود:هم اکنون وابستگی هایی در صنعت خودرو وجود دارد که باتوجه به ظرفیتهای موجود در کشور ،می تواند به ساخت داخل کمک نماید .

وی همچنین استفاده بهینه از دارایی های شرکتها را نیز دراین راستا مهم ارزیابی نمود و تصریح کرد:در حال حاضر دارایی های بسیاری در اختیار مدیران صنعت خودرو قرار دارد که استفاده بهینه از این دارایی ها و گردش درست نقدینگی در سازمانها می توان کمک موثری در بحث جهاد اقتصادی در کشور نماید.

مدیر عامل شرکت بهمن دیزل در ادامه با توجه به برنامه های این شرکت در سال جهاد اقتصادی گفت :یکی از اقدامات موثر شرکت بهمن دیزل در سال 90 و در راستای تحقق جهاد اقتصادی در کشور ،توجه به عمق ساخت داخل است ، این امر در حالی اجرایی می شود که هم اکنون بیش از 30 درصد تولیدات شرکت بهمن دیزل ساخت داخل است که با برنامه ریزی صورت گرفته ، پروژه هایی برای افزایش داخلی سازی در محصولات جدید شرکت،به خصوص محصولاتی که از سال 91 به بازار عرضه می شوند تعریف گردیده است تا وابستگی به کشورهای خارجی در این حوزه کاهش یابد.

هراتی فر تصریح کرد: البته شرکت بهمن دیزل آشنایی کافی با بحث ساخت داخل داشته اما با توجه به نام گذاری سال 90 به سال جهاد اقتصادی این امر توجه ویژه ای را می طلبید ، به همین منظور در سال جاری برنامه ریزی های لازم جهت عمق ساخت داخل انجام گرفت.

وی همچنین با توجه به بحث افزایش بهره وری در شرکت بهمن دیزل گفت : قطعا آموزش های کاربردی و هدفمند به کارکنان در افزایش بهره وری شرکت کمک شایانی خواهد نمود چرا که کارکنان با مهارت بالاتر بهره وری بیشتری نیز خواهند داشت .

وی در ادامه به برنامه آموزش در تمامی سطوح شرکت اشاره نمود و اظهار داشت :این آموزش در تمامی سطوح ،از مدیران ارشد سازمان تا پایین ترین لایه های شرکت خواهد بود که این موضوع خود می تواند کمک بسیاری به افزایش بهره وری نماید.

مدیر عامل شرکت بهمن دیزل در پایان با اشاره به اینکه تحقق جهاد اقتصادی در سال 90 نیازمند توجه جدی همه مسئولین در تمامی حوزه هاست ،تصریح کرد: همگی می دانیم که صنعت بدون همکاری و همراهی سازمانهای مرتبطی چون بانکها و مراکز اقتصادی قادر به ادامه حیات نیست بنابراین چنانچه بحث جهاد اقتصادی در تمامی لایه ها و سطوح به خوبی عملی شود قطعا سال 90 می تواند یکی از بهترین سالها به لحاظ شکوفایی اقتصادی در کشور باشد.