چهارشنبه , 06/بهمن/1395
همت مضاعف در عرصه جهاد اقتصادی
شنبه ، 24 ارديبهشت 1390 ، 15:21

مهندس بهرامی مدیرعامل گروه بهمن در همایش مدیران که با حضور معاونان، مدیران عامل و مسئولان بخش های مختلف گروه برگزار شد با تبریک سال جدید و اشاره به تحولbahrami-2 در بهار طبیعت گفت: امیدوارم در سال جدید با تحول در افکار، اندیشه‌ها و رفتار خود نمودِ یک انسان خوب ومتعالی برای خانواده، جامعه و کشورمان باشیم. وی با اشاره به پیام مقام معظم رهبری و نامگذاری سال جدید با نام جهاد اقتصادی از تمامی کارکنان گروه خواست با همت مضاعف در جهت سربلندی خانواده بزرگ گروه بهمن و کشور تلاش کنند و در صحنه جهاد اقتصادی حضوری فعال داشته باشند. وی با استناد به احادیث ائمه معصومین درباره اهمیت رزق حلال و جهاد در این عرصه، مفهوم جهاد اقتصادی واقعی را همسنگ با سودآوری حداکثری و چند برابری دانست و افزود: با توجه به شرایط فعلی، فعالیت صادقانه در عرصه صنعت و اقتصاد، جهاد است. صنعتگران و مدیران این مرز بوم که روزی در جبهه جنگ و جهاد حضور داشتند، در حال حاضر در میدان صنعت، خدمات، اقتصاد و کسب و کار نیز به جهاد می پردازند. نگاه جهادی در عرصه کسب و کار تقدس خاصی به آن می‌بخشد. تلاشی که در کارخانه و در محیط فنی و مهندسی صورت می گیرد بسیار با ارزش است و کمتر از رزم و جهاد در جبهه نیست. امروز باید عرصه  اقتصاد کشور را نیز صحنه جنگ و جهاد به شمار آورد و با همان نگاه، خوب کار کردن را سرلوحه کار و تلاش خود قرار داد.

مدیرعامل گروه بهمن مهمترین عامل برای جهاد اقتصادی را تلاش و همت مضاعف دانست که از فرمایشات مقام معظم رهبری در سال گذشته بوده است. وی این همت و تلاش مضاعف در عرصه جهاد اقتصادی را بسیار حائز اهمیت دانست و لازمه آن را عزم و اراده‌ای استوار و راسخ دانست.

مهندس بهرامی در ادامه افزود:  سال سختی را پشت سر گذاشتیم و علیرغم فراز و نشیب ها با تلاش جمعی شما عزیزان به بخشی از اهداف برنامه ای در سطح گروه دست یافتیم  اما تا رسیدن به وضع مطلوب راه طولانی در پیش است. وی به اهمیت مدیریت منابع در جهت کاهش هزینه‌ها و رسیدن به دستاوردهای اقتصادی مضاعف اشاره کرد و گفت: در سال گذشته چند تغییر در حوزه مدیریت‌ها داشتیم و بدرقه راه عزیزانی بودیم که سالهای متمادی در گروه بهمن زحمت کشیده بودند مانند آقایان مهندس صفوی، درمان، رضامند و شامخی و عزیزانی مانند آقایان مهندس شیخانی، طاهری، فلاح، عطار و شریفی جایگزین شدند که امیدواریم با تغییر نگاه شاهد تحول چشمگیری در مجموعه ها باشیم و این تغییرات و جابجائی ها نیز در سال جاری با همت شما عزیزان ادامه یابد. در سال 90 باید اصلاح ساختار و تدوین مأموریتها ادامه یابد و بستر برای سودآوری بهتر هرچه بیشتر فراهم شود.  نکته دیگری که امسال باید در نیمه اول با تلاش ستاد و سهامداران عمده اصلاح شود شفاف سازی و ابهام زدائی در زمینه سهام و سبد محصولات است که امیدواریم این مهم محقق شود.

امسال علاوه بر سود آوری حداکثری، باید به استانداردها و شاخص های کمی و کیفی که وزارت صنایع برای خودروسازان تدوین کرده است توجه شود و سطح تولیدات به حد خوب و خیلی خوب ارتقاء یابد. درصد مراجعین به لحاظ تأمین و تعویض قطعات به  15 تا 18 درصد تقلیل یابد و این حاصل نمی شود مگر با همت و تلاش جمعی و توجه به زیر ساختهای تولید و کنترل کیفیت که علاوه بر رضایتمندی مشتریان، سبب خوشنامی در صنعت خودروسازی و یک صدقه جاریه برای تمامی متولیان و متصدیان آن است.

مهندس بهرامی از تمامی مدیران خواست هزینه های کیفیت به همراه دستاوردهای آن را مدون و به صورت کمی ارائه نمایند تا همگام با ارتقاء کیفیت محصولات رضایتمندی مشتریان افزایش یابد. وی به تلاش مضاعف تمام بخش‌ها و معاونت‌ها در سال جاری اشاره کرد و افزود: کنترل نقطه سفارش و جلوگیری از انبار کردن قطعات نیز از دیگر برنامه هایی است که همزمان با ارتقاء کیفیت باید کنترل شود. با توجه به حذف یارانه ها، معاونت طرح و توسعه موظف به بررسی فرآیند مهندسی و تجدید نظر در ساختار مصرف انرژی است و همه مدیران مساعدت لازم را در این زمینه داشته باشند. معاونت نیروی انسانی هم در جهت بهره‌وری و بهبود عملکرد نیروها تلاش کند.

معاونت اقتصادی در جهت اصلاح و بهبود ساختار مجموعه ها فعالیت جدی نماید. در زمینه فروش، حرکتی در جهت سازماندهی فروش در سال گذشته شروع شد و انشاا... تمرکز سازمان فروش نیز امسال ادامه دارد. در زمینه تعطیلی نمایندگان رتبه چهار و رسیدن حداکثر نمایندگان به رتبه 1 و به حداقل رساندن رتبه سوم، امسال باید تلاش و برنامه ها جهت اجرایی‌شدن این مهم ارائه شود. سهم فروش قطعات در بازار باید از 32 درصد به حدود 70 درصد برسد. سهم گروه بهمن از بازار خدمات 45 درصد است که انشاا... ارتقاء می یابد.

در زمینه توسعه کسب و کار و گسترش صنعت و برند ، فعالیتهای خوبی آغاز شده و زمینه جهت تبدیل شدن گروه بهمن به قطب سوم خودرو سازی کشور مهیا شده است و امید است با راه اندازی خط تولید در خوزستان و توسعه برند و تنوع محصولات به این مهم برسیم.

مهندس بهرامی از تمامی همکاران گروه خواست با اراده‌ای دسته‌جمعی در جهت ارتقای محصولات و قطعات تلاش کنند تا گروه بهمن حداکثر سهم را از قطعات کیفی در بازار داشته باشد.