جمعه , 01/بهمن/1395
تولید خودرو برپایه استاندارد یورو5
دوشنبه ، 9 خرداد 1390 ، 10:18

قائم مقام سازمان محیط زیست کشور شعار تولید خودرو بر پایه استاندارد یورو 5 از سال 91 را  به گروه بهمن توصیه کرد.

محمدعلی شاعری قائم مقام سازمان محیط زیست در بازدید کلی که چندی پیش از مرکز بهمن موتور و بخش های مختلف آن به عمل آورد کل فرآیند تولیدی این مجموعه را مثبت ارزیابی کرد و گفت : با وجود مثبت بودن کل فرایند تولید مرکز بهمن موتور لازم است تا این مجموعه از توانایی های بالقوه خود بیشتر استفاده کند تا پرچم دار بهبود کیفیت تولید خودرو در داخل کشور به شمار آید.mohitzist-bazdid

وی همچنین تولید خودروهای گروه بهمن را همگام با استانداردهای محیط زیست اعلام کرد و افزود: سازمان محیط زیست به دنبال آن است تا از تولید خودرو هایی که با کیفیت و استاندارد بالا برخوردارند حمایت کند که بر این اساس گروه بهمن که تولیدات خود را بر پایه استاندارد یورو4 قرار داده است از یک استاندارد خوب و پذیرفته شده از سوی سازمان محیط زیست برخوردار است.

شاعری از توافق سازمان محیط  زیست و گروه بهمن برای اجرای طرحهای ارتقاء کیفیت در سال 91 خبر داد و گفت:

توافق هایی صورت گرفته تا گروه بهمن از سال 91 تولید خودروهای خود را بر پایه استاندارد یورو 5 طراحی و به بازار عرضه کند ضمن اینکه برنامه ریزی شده تا در هفته محیط زیست سیستم پایش آن لاین و لحظه ای تصفیه فاضلاب این مجموعه افتتاح شود.

IMG_3109قائم مقام سازمان محیط زیست کشور در ادامه، عملکرد گروه بهمن را در خصوص از رده خارج کردن خودروهای فرسوده و توسعه حمل و نقل عمومی خوب ارزیابی کرد و گفت: گروه بهمن تا حدود زیادی به تعهدات خود در زمینه جایگزینی خودروهای فرسوده عمل کرده که بسیار امیدوار کننده به نظر می رسد. به طوری که این مجموعه در زمینه های دیگر همچون حفاظت از  محیط زیست نیز می تواند پیشتاز و پیشاهنگ در بین خودرو سازان داخلی محسوب شود.

شاعری در خصوص حمایت سازمان محیط زیست از شرکتهای خودروسازی که در رعایت استانداردهای سازمان محیط زیست پیشگام هستند گفت : رعایت استاندارد ها برای همه خودروسازان اجباری در نظر گرفته شده که در صورت رعایت نشدن استاندارد در زمینه فرایند رنگ ، نکات بهداشتی و دیگر موارد اصولی،از طریق مراجع قضایی اقدام و با اعمال ضوابط و مقرارت آنها را به اجرای مقرارت تعیین شده وادار می کنیم.اما گفتنی است  ارزیابی که در این بازدید از گروه بهمن در این زمینه صورت گرفته خوب و مطلوب به نظر  می رسد.

وی با بیان اینکه رعایت الزامات سخت‌گیرانه زیست محیطی در مقابل توسعه صنعت به ویژه خودرو از اهمیت بیشتری برخوردار است افزود:

بررسی ها نشان می دهد که در اکثر شهرهای کشورمان نقش خودروها در ایجاد آلودگی بسیار بالاست به طوری که حدود 80 درصد از منابع آلاینده آب و هوا به خودروهای غیر قابل استاندارد یا با استاندارد پایین مربوط می شود. بنابراین در نظر داریم تا هم سوخت مصرفی و هم تولید خودروهای داخلی با استاندارد بالایی عرضه شوند. از این رو سازمان محیط زیست کشور در نظر دارد تا از سال 91 براساس قوانین و مقررات ، در تمام جایگاه های سوخت کشور، سوخت با کیفیت استاندارد یورو5 عرضه کند که پیرو آن  نیز خودروها  هم با استاندارد بالاتری به بازار ارائه شوند.

وی ادامه داد: هوای پاک و سالم جز اساسی‌ترین نیاز کشور به شمار می آید، پس اگر توسعه صنعت منجر به آلودگی محیط زیست شود ترجیح می دهیم که جلوی آن صنعت گرفته شود.

پس تا زمانی که انسان سالم وجود نداشته باشد اشتغال و توسعه صنعتی اصلاًمعنا نخواهد داشت. بر این اساس حفظ و توسعه محیط زیست بر توسعه صنعتی مقدم است چرا که وظایف ما در جهت بهبود کیفیت زندگی انسانهاست.

 IMG_3110          IMG_3221